Hotel-SpálovWEB_HP_SPALOVWEB_HP_SPALOV_VazkyWEB_HP_SPALOV_Jizera_1WEB_HP_SPALOVHP_LesHotel-SpálovWEB_HP_SPALOV

Tipy na výlet

Přírodní krásy i památky, které musíte vidět

Český ráj, ve kterém se Hotel Spálov nachází, nabízí obrovské množství turisticky atraktivních lokalit. Možná nebudete vědět, kam dřív skočit, abyste je všechny poznali. My vám dáváme tip na ty, které jsou nejblíž, a které byste rozhodně měli vidět nebo zažít!

Malá vodní elektrárna Spálov

V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází malá vodní elektrárna Spálov, která je součástí Riegrovy stezky. Budova byla vystavěna ve 20. letech 20. století v secesním stylu a svým umístněním představuje dokonalé souznění technologie s přírodou. Prostory elektrárny je možné si prohlédnout po předchozí telefonické domluvě.

Riegrova stezka

Riegrova naučná stezka vás provede malebnou přírodou údolím Jizery ze Semil až do Spálova. Jedním z nejzajímavějších míst stezky je 77 metrů dlouhá visutá galerie nacházející se 6 metrů nad hladinou Jizery. Stezka je dlouhá přibližně 5 kilometrů a po celé trase naleznete také řadu vyhlídek a přírodních úkazů.

Palackého stezka

Tak jako Riegrova stezka nabízí procházku okolím řeky Jizery, Palackého stezkou se vydáte údolím řeky Kamenice. Stezka začíná na soutoku Jizery a Kamenice na Spálově a dostanete se po ní až do Tanvaldu. Cestou se můžete zastavit například v Bozkovských jeskyních či navštívit hrad Navarov. Celková délka je přibližně 20 kilometrů.

Vodácký a sportovní výlet se SUNDISK family - Tam na lodi, zpět na koloběžce

Vydejte se na výlet ze Spálova na kanoi po Jizeře do nedalekého Železného Brodu. Začnete na soutoku Jizery s Kamenicí hned u vlakové zastávky přímo u hotelu. Za náročnější část trasy je považováno takzvané Paraplíčko na začátku, zbytek plavby je poklidný. Ze Spálova je také možné doplout na kanoi na Malou Skálu nebo až do Dolánek. Trasy jsou pro svou délku však náročnější a plánují se tak na celý den. Zpět se můžete vracet vlakem přímo k hotelu.

Všechny trasy doporučujeme splouvat při vyšším stavu vody.

Via ferrata Vodní brána

Jestli rádi sportujete venku a zažili jste via ferraty v Rakousku nebo v Itálii, tohle místo rozhodně nevynechejte! První česká via ferrata je veřejně přístupnou horolezeckou stezkou v náročném skalním terénu,  je jištěná ocelovým lanem přesně tak, jak to známe ze zahraničí. Stezka vede nad údolím řeky Jizery, která se pod vámi bude nádherně vlnit a vy si jen budete užívat ten krásný pohled z výšky.   

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně, které jsou od roku 1999 národní přírodní památkou, se nacházejí u obce Bozkov a jsou vedeny jako nejrozsáhlejší jeskynní systém na severovýchodě Čech. Jeskyně tvoří řada chodeb, síní a unikátních jezer v zaplavených částech.

Hrad Návarov

Zříceninu hradu Návarov, českou kulturní památku, najdete vysoko nad soutokem řeky Kamenice a potoka Zlatník. Aktuálně zde probíhá obnova, která je plánovaná do prosince 2022. 

Kostel Nejsvětější Trojice ve Bzí

Tato kulturní památka určitě stojí za návštěvu! Barokní kostel najdete vysoko nad pravým břehem řeky Jizery. Vznikl v letech 1692 - 1697 jako náhrada původního dřevěného objektu. Ze starší stavby se dochoval zvon z roku 1593, který se dnes nachází v mohutné věži kostela. 

Maloskalsko

Obec Malá Skála, také právem nazývána perlou Českého ráje, se nachází v hlubokém údolí řeky Jizery a je oblíbeným výchozím bodem pro výlety po celém Českém ráji. Odsud se vydejte třeba na Frýdštejn, Vranov a Pantheon, Suché skály nebo Drábovnu. Na centrálním parkovišti najdete Infocentrum Maloskalsko, kde Vám určitě ochotně poradí.

Lanové centrum / Žlutá plovárna 

Tady zažijee pravé adrenalinové dobrodružství! Lanové centrum je přímo na břehu Jizery ve sportovně rekreačním areálu Žlutá plovárna. Při průjezdu Malou Skálou ho určitě nepřehlédnete. Pokud pojedete od Železného Brodu, areál uvidíte po Vaší levé straně.    

Kalich /chléviště

Toto skalní bludiště s nádhernými vyhlídkami do údolí Jizery najdete asi 1,5 km od Malé Skály poblíž obce Besedice. Najdete zde skalní útvary Želva, Medvěd, Hroch. Za dob protireformace byly skály útočištěm pronásledovaných nekatolíků, to mám připomenout vytesaný kalich s letopočtem 1634. Uprostřed roklí najdete sluj se symbolickou modlitebnou Jednoty bratrské.

Kozákov

Nejvyšší kopec v Českém ráji (744 m n.m.) s rozhlednou byl od pradávna vyhledáván jako naleziště drahých kamenů. Dnes je oblíbeným místem pro paragliding, vrcholovým místem pro cyklisty i turisty, kteří se odsud rozhlížejí do širokého kraje. 

Možností pro výlety je tu opravu mnoho, uvedli jsme zde jen část z nich. Pokud byste chtěli více informací, neváhejte se obrátit na obsluhu našeho Bistra s menším infocentrem, které je součástí Hotelu Spálov.

Otevírací doba RESTAURACE 

Duben-září

 

Duben 2024

Pá, So, Ne - 9-18 hod

 


Změny otevírací doby podle počasí nebo po telefonické domluvě.

Kde nás najdete

Novinky

 adresa
Spálov 27, 513 01 Semily

odpovědná osoba: Tomáš Koudelka
tomas.koudelka@sundisk.cz

sledujte nás

obázek obázek
© 2024 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena